Віолета Топчій та Дмитро Перникоза відвідали ІІІ Міжнародний судово-правовий форум

Співробітники Юридичної фірми Гелон Віолета Топчій та Дмитро Перникоза відвідали ІІІ Міжнародний судово-правовий форум, головною темою якого була «Судова реформа в Україні: Європейський вектор», що відбувся 19-20 березня 2015 року в приміщенні Верховного суду України.

Перший день форуму був розділений на 4 сесії:

  1. Угода про асоціацію з ЄС: чого варто очікувати Україні?
  2. Євроінтеграція крізь призму міжнародного досвіду
  3. Судова реформа України – виклик нового часу
  4. Реформування суміжних інститутів – гарантія забезпечення ефективного правосуддя

Учасники обговорили перспективи входження України до європейської спільноти, Угоду про асоціацію між Україною та ЄС та проблеми адаптації українського законодавства до європейських стандартів тощо. Немало уваги та жваве обговорення було викликано темою реформи судочинства та судоустрою, питанням взаємодії між судами різних юстицій, стратегічним баченням реформування судової системи та ін. Кожен учасник форуму пропонував своє бачення судової системи, загальними зусиллями було виведено та обговорено шляхи підвищення ефективності діяльності судової системи та взаємодії судової влади з іншими гілками влади в Україні.  

Другий день форуму був розділений на 2 сесії та по три паралельні секції (Секція 1 «Кримінальний процес», Секція 2 «Адміністративний процес», Секція 3 «Цивільний і господарський процес»), в ході яких учасники поділилися практичними знаннями та прийомами, що застосовували в процесі своєї професійної діяльності, обговорили окремі аспекти та проблемні питання по конкретних категоріях справ, а також немало уваги приділили новим тенденціям міжнародного інвестиційного арбітражу та виконанню рішень МКАС.

Серед учасників форуму, поряд з найкращими юристами України та представниками судової влади, були також іноземні колеги, що надали своє бачення реформування судової системи в Україні та поділилися практичними аспектами досвіду своїх країн під час проходження даного шляху, а також закликали до «ввімкнення здорового глузду при здійсненні реформування». Серед них:

В кінці кожного дня відбувалося підбиття підсумків та ухвалення рекомендацій учасників форуму.

Юридична фірма Гелон долучилася до обговорення та зробила свій внесок у розвиток правової держави і закликає кожного розпочинати зміни з себе самого.